ציור של רחוב אורבני עם רשת מטרו להמחשה בבלד

תמ"א 70 מובילה ליעילות תחבורתית ונגישות בעזרת המטרו

פיתוח עירוני מוצלח דורש קישוריות מצוינת לאזורים מרכזיים וליעדים פופולריים. לשם כך, רשויות אורבניות באזור המרכז והשרון בישראל משקיעות בקווי רכבת מטרו שיחברו את לב תל אביב השוקקת עם הפרברים והעיירות הסובבות. מערכות רכבת מטרו הן אמצעי תחבורה יעיל, נקי וידידותי לסביבה, המהווה חלופה מצוינת לתנועה בכלי רכב פרטיים. תמ"א 70 היא תוכנית ארצית לחיבור מטרופולין תל אביב לכל הערים בסביבה בצורה יעילה ונגישה.

קודם כל, רכבות מטרו הן אמצעי תחבורה ציבורי נגיש לכלל האוכלוסייה. הן מונגשות לנכים, קשישים, הורים עם עגלות ילדים ואנשים עם מוגבלויות שונות. בניגוד לאוטובוסים עירוניים רגילים, רכבות מטרו פועלות על מסילות נפרדות מתנועת כלי הרכב, מה שמונע פקקים ומאפשר נסיעה חלקה וקבועה.

יתרון משמעותי נוסף הוא יכולתן של רכבות מטרו לשרת מספר רב של נוסעים במקביל. הרכבות מורכבות ממספר קרונות ומסוגלות להוביל מאות נוסעים עם רמת צפיפות נוחה. הן פועלות בלוח זמנים קבוע ותכוף, כך שהמתנה לא אמורה להימשך זמן רב. מעבר לכך, עלות הנסיעה ברכבת מטרו נמוכה יחסית להוצאות הרכב הפרטי.

חשוב לא פחות, רכבות מטרו אינן מזהמות כלל והן אמצעי תחבורה בר-קיימא וידידותי לסביבה. בניגוד לכבישים רחבים התופסים נתח נדיב משטחה של העיר, מסילות הרכבת המטרו הן צרות וחוצות את הרחובות במינימום הפרעה.

Similar Posts