לוגו ynet

רפאל נדל"ן: האם חוק מע"מ אפס יוריד את מחירי הדיור?

בכתבה שפורסמה באתר Ynet דווח כי בכנס לשכת שמאי המקרקעין באילת נאמר כי יש להיזהר מכך שחוק מע"מ 0 לא רק שלא יביא לירידת מחירים, נהפוך הוא, הוא יגרום להם לעלות. מאת: רפאל נדלן – צוות האתר למעשה, הסבירו בכנס, בעוד הממשלה תשלם עבור החוק שני מיליארד שקל בשנה, מרבית הציבור שלא זכאי להטבה  ישלם 10 מיליארד שקל…

בכתבה שפורסמה באתר Ynet דווח כי בכנס לשכת שמאי המקרקעין באילת נאמר כי יש להיזהר מכך שחוק מע"מ 0 לא רק שלא יביא לירידת מחירים, נהפוך הוא, הוא יגרום להם לעלות.
מאת: רפאל נדלן – צוות האתר

רפאל נדל"ן
לחצו להגדלה

למעשה, הסבירו בכנס, בעוד הממשלה תשלם עבור החוק שני מיליארד שקל בשנה, מרבית הציבור שלא זכאי להטבה  ישלם 10 מיליארד שקל נוספים על דירה. בכנס האשימו את ממשדלות ישראל ביצירה של משבר עמוק בשוק הנדל"ן, אשר לא הצליחו לפתור אותו ב-3 השנים האחרונות.
חוק מע"מ 0 כונה "הפטנט החדש של משרד האוצר"ומידת השפעתו טרם אישורו של החוק, עומדת ביחס הפוך להשפעתו על שוק הנדל"ן לאחר אישורו. כמו כן, צוין בכתבה כי גם תוכנית מחיר מטרה, שמטרתה להציע למכירה דירות במחיר מוזל, לא יביא תביא לירידת המחירים וכי הפתרון היחיד למצוקת הדיור הוא הגדלת ההיצע, תוך מעורבות הממשלה בבנייה להשכרה.
דוד רפאל הוא יזם נדל"ן והבעלים של קבוצת רפאל נדל"ן, המשווקת מגוון קרקעות חקלאיות ומגוון פרויקטים ברחבי הארץ. 

Similar Posts