ציור של בנין בשיפוץ עם שלט 38 להמחשה בלבד

קבלן תמ"א 38

קבלן תמ"א 38
בשנים האחרונות, מצטרפים לפרויקט תמ"א ברבה קבלנים שמזהים את הפוטנציאל והדרישה עבור קבלן תמ"א 38, רק גוברת. היזמים והקבלנים, מתאימים עצמם לפרויקט וכן, מורכבות הביצוע שמשלבת תכניות ואלמנטים שלא היו קיימים עד היום. משרד הבינוי והשיכון, בשיתוף עם התאחדות בוני הארץ, מרכזים את הקורס המיועד להסמיך את קבלני ויזמי תמ"א 38,. יש לבצע בדיקות מסוימות לפני הבחירה של קבלן שיבצע עבורם את הפרויקט. יש לקבל כמה הצעות מקבלנים, לפני שהדיירים יחליטו, איזו היא ההצעה הטובה ביותר. יש לציין כי הדיירים לא ישקיעו מכספם, היות וכל העלות של הפרויקט, הכולל את ההיתרים הדרושים, מוטלת על היזם או הקבלן.
החובות שמוטלות על קבלן תמ"א 38 כלפי הדיירים
ברגע שיתחיל פרויקט תמ"א 38על הקבלן לדאוג לדיור חלופי עבור הדיירים בבניין, עד לסיום הפרויקט. חשוב כי יהיה חוזה מוסדר שיהיה תחת פיקוחו ואישורו של עורך דין מטעם דייר הבניין. חוסנו הכלכלי של קבלן תמ"א 38 חייב להיבדק וכן יש לדאוג כי יופקד סכום כסף בנאמנות מטעם הקבלן אצל עורך דינם של דיירי הבניין, עד לסיום הפרויקט. חשוב, כי ייערך בדק בית  באמצעות חברה חיצונית, שתאשר כי הבניין אכן עמיד בפני רעידות אדמה, שהוא בטיחותי וכל התכנית של הבנייה בוצעה כראוי ללא חריגות בניה. ההצעה של הקבלנים המעורבים בפרויקטים של תמ"א 38, חייבת להיבדק לעומקה. לא בהכרח, יזם שייתן את ההצעה הטובה ביותר, הוא זה שיהיה המבצע הטוב ביותר של הפרויקט.
החוסן הכלכלי של היזם והצלחת פרויקטים קודמים
אילו הן אבני הדרך להצלחה של קבלן תמ"א 38 בפרויקט. קבלן מצליח יהיה לו חוסן כלכלי, מה שמראה כי הוא כבר בעל ניסיון של שנים. חשוב לבדוק פרויקטים של תמ"א 38, אשר בוצעו באמצעות אותו יזם ולשאול את הדיירים אם הבנייה הייתה כפי שצוין בחוזה, כלומר לוח הזמנים, השלבים ואם הקבלן דאג להם במהרה לדיור חלופי. קבלן רשום, הינו תנאי הכרחי לבחירתו של הקבלן.. היות ומדובר על נכס שהוא יקר, חשוב תמיד להיוועץ היטב בטרם תבחרו קבלן או יזם שיפיל את פרויקט תמ"א בבניין המגורים שלכם.

Similar Posts