מפה עם סימונים של קרקע שנמכרה או בשיווק באזור ראשון לציון להמחשה בלבד

עידן חדש לראשון לציון – המשקיעים מרוויחים מהמטרו

בשנים הקרובות, ראשון לציון צפויה לחוות טרנספורמציה עירונית מרחיקת לכת שתציב אותה כיעד מבוקש להשקעות ומגורים במטרופולין תל אביב.

מנוע השינוי המרכזי הוא הפרויקט הלאומי הגדול של הקמת המטרו אשר יחבר את הערים במרכז הארץ באמצעות מערכת תחבורה מתקדמת.

תוכנית תמ"א 70, המהווה את התכנון הארצי להקמת מערכת המטרו, כוללת את מסלול מטרו שיעבור דרך ראשון לציון ויכלול שתי תחנות באזור ראשון לציון צפון.

התחנות והמסלולים יקשרו את ראשון לציון לכל רחבי גוש דן באמצעות התחבורה המהירה והנגישה של המטרו, הופכת אותה ממרכז פריפריה למוקד משיכה מרכזי במטרופולין. הסמיכות לתחנות המטרו צפויה להקנות ערך רב לנכסי הנדל"ן הגובלים איתן.

במקביל לפרויקט התחבורתי הגדול, תוכנית תמ"א 35/4 שאושרה לאחרונה תאפשר בניה מוגברת ועיבוי דיור ברחבי ראשון לציון ויתר ערי הארץ. תוכנית זו נועדה למצות את מלוא פוטנציאל הבנייה בקרקעות הקיימות ולאפשר הקמת יחידות דיור צפופות יותר תוך בנייה לגובה.

התוצאה הצפויה של שילוב שתי התוכניות הלאומיות הגדולות הללו היא עליית ערך משמעותית ומהירה של קרקעות בסמיכות לתחנות הרכבת הקלה שתוקמנה בראשון לציון. אזורים אלה יהפכו למוקד משיכה מרכזי לפרויקטים של התחדשות עירונית, בנייה חדשה ומגורים איכותיים עם נגישות מצוינת לכל רחבי המטרופולין.

החברה הממשלתית "דירה להשכיר" זיהתה את ההזדמנויות הגלומות בפוטנציאל ההשבחה של קרקעות אלו ופועלת כעת להפשרתן של קרקעות פרטיות נרחבות בצפון ראשון לציון, בקרבת אתר התחנה המתוכנן באזור זה. חברת הנדל"ן המנוסה קבוצת רפאל נדל"ן בראשותו של דוד רפאל מובילה ללקוחותיה את האפשרות להשקעה בקרקעות ולהרוויח כמשקיע.

לפי הערכות שמאי מומחים, לאחר ההשבחה של הקרקעות הללו והענקת היתרי בנייה למגורים, שוויין צפוי לעלות כפי 3 מהמחיר המקורי. הרווח המשמעותי הצפוי נובע מהמיקום הייחודי והביקוש הגואה הצפוי לדירות באזורים אלו בטווח של כ-5 שנים.

עם זאת, חשוב להיזהר בהשקעה בקרקעות סמוך מדי לתחנות המטרו, כיוון שקרקעות אלו עלולות להיות מופקעות על ידי המדינה עבור צרכי תפעול ושירות של התחנות עצמן. במקרים כאלה, הרווח המקורי ממכירת הקרקע למדינה יהיה נמוך משמעותית בהשוואה לפוטנציאל המלא. לכן, המומחים ממליצים לבחור קרקע במיקום אופטימלי של קרבה מספקת לתחנות הרכבת אך לא קרוב מדי.

התוכנית בראשון לציון צפון ממחישה את החשיבות הזאת. בפרויקט זה הופקעו כ-250 דונם של קרקעות פרטיות במיקום צמוד לתחנת הרכבת המתוכננת, מה שהשפיע באופן דרמטי וצמצם את הרווחיות הפוטנציאלית למשקיעים שרכשו קרקע באזור זה.

אין ספק שלנוכח התמורות המרחיקות לכת הצפויות בראשון לציון, ציפיות גדולות מופנות אל היכולת למנף את תנופת הפיתוח לרווחים משמעותיים עבור משקיעים חכמים שיבחרו את המיקומים הנכונים. ההזדמנויות מרובות, אך כרגיל, הצלחה תלויה ביכולת של המשקיע להיצמד להנחיה ולהובלה של מומחים בנדל"ן.


לפרטים על ההשקעה בראשון לציון בקרבת תחנות המטרו – ללחוץ פה

Similar Posts