| |

התפתחות הפארקים ואיכות הסביבה בנתניה – קבוצת רפאל נדל”ן

נתניה, כך עושה רושם, היא עיר ייחודית בנוף של מדינת ישראל. מצד אחד, זוהי עיר מפותחת לכל הדעות, עם פרוייקט נדל”ן יוקרתיים, מרכזי בידור ופנאי ותשתיות מתקדמות. מן העבר השני, נתניה מצליחה, גם היום, לשמור על לא מעט ריאות ירוקות בתחומיה, או אפילו שמורות טבע של ממש. אז מה מציעה נתניה למתגוררים בתחומיה מהבחינה הזו? ואילו פרוייקטים מומלצים במיוחד בעיר?

התפריט הירוק של נתניה

נתניה, ה”ריביירה של ישראל”, לפי קבוצת רפאל נדל”ן נחשבת לעיר בה הטבע בולט במלוא הדרו: בין אם באופן טבעי ובין אם בצורה של פארקים ואתרים שנבנו במרוצת השנים בעיר. רשימת הפארקים ואתרי הטבע של נתניה מרשימה במיוחד, וכוללת, בין השאר, את המקומות האלה:
• פארק אגם החורף (השלולית) – ממוקם בחלקה הדרומי של נתניה, סמוך לחוף הים. גולת הכותרת בו, כפי שניתן להסיק משמו, היא אגם קטן וציורי.
• פארק נתניה – פארק זה, הסמוך לפארק אגם החורף, הוקם בשיתוף פעולה של עיריית נתניה והקרן הקיימת לישראל. ניתן למצוא בו מתקני כושר, שבילי הליכה, מסלולי אופניים ועוד.
• חורשת הסרג’נטים – אתר טבע עירוני, ובו חורשת אקליפטוסים אשר נטעה הקרן הקיימת לישראל. בשטח החורשה כ-300 מיני צמחים, חלקם נדירים במיוחד.
• שמורת אירוס הארגמן – אחד משני המקומות היחידים בישראל בהם ניתן לראות את הפרח המרהיב הזה. השמורה מושכת משפחות רבות, בעיקר בחודשי החורף.
כל המקומות האלה, כמו גם נקודות אחרות בעיר, משפרים את איכות החיים בה, ומהווים מפלט עבור תושבי העיר מאורח החיים העמוס המאפיין את המאה ה-21. מעלה משמעותית אחרת של אתרים אלה נוגעת להיבט האקולוגי, הבולט אף הוא בנתניה. באמצעות האגף לאיכות הסביבה בעיר נעשים מאמצים רבים בתחומים אקולוגיים מובהקים, לרבות מיחזור, זיהום או הסרת מפגעים.
הכירו את פרוייקט נתניה על הים – רפאל נדל”ן

כפי שנרמז מעלה, הייחוד של נתניה הוא השילוב שבין סביבה עירונית וטבעית. פרוייקט חדש שעתיד להיבנות על קו החוף של נתניה מגלם את הנקודה הזו בדיוק. המדובר הוא בפרוייקט נתניה על המים, המבוסס על הקמת מבנה ובו שמונה קומות: בשתיים הראשונות עתידות להיות מוקמות מסעדות, בתי קפה ובתי מסחר, בעוד שמעליו שש קומות של דירות מגורים יוקרתיות. מעלה משמעותית של הפרוייקט הוא המיקום שלו, קרוב לחוף הים, למרכזי קניות, למרכזי בידור, למסעדות, וכמובן – גם לחלק מאתרי הטבע והפארקים המרכזיים של נתניה.

Similar Posts