אנשי ענסקים בפגישה להמחשה

המשמעות האדירה עבור משקיעים שפרויקט ראשון לציון צפון בהכנות לתוכנית בותמ”ל

כדי להבין למה יש משמעות רבה לראשון לציון צפון אז צריך להבין מה זה הותמ”ל- המדינה הצליחה לעשות מהלך משמעותי כשהחליטה להקים את הוועדה הארצית לתכנון ובנייה של מתחמים מועדפים לדיור, המכונה בקיצור “ותמ”ל”. 

רעיון זה, שהפך במהרה לאחד הצעדים החשובים ביותר שננקטו להתמודדות עם מצוקת הדיור הקשה, מציג את הדרך הנכונה לפעול כאשר מזהים בעיה חמורה ומסתבכים בחוסר יכולת לטפל בה.

במקרה זה, הבעיה הייתה ברורה – קיום של תהליכי תכנון וקבלת החלטות ארוכים ומסורבלים מדי, שגרמו לעיכובים בלתי נסבלים בקידום פרויקטים חיוניים הדרושים כל כך לענף הדיור הסובל ממחסור חמור ביחידות מגורים. במקום להמשיך ולהתעקש על הדרך הישנה שזמני התהליכים שלה היו ארוכים מדי ביחס לגדילת הביקושים ליחידות מגורים, הוחלט באומץ להפעיל קונספט שונה לגמרי – הקמתה של ועדה מיוחדת, בעלת סמכויות רחבות ויכולת לקבל החלטות במהירות ויעילות.

כך יכולה המדינה לעקוף את המשוכות הבירוקרטיות הרבות המכשילות כל כך הרבה פרויקטים חשובים, ולאפשר את קידומם בקצב מפתיע לעין כל. הסמכויות הנרחבות של הותמ”ל, החל מהיכולת להתגבר על כל תכנית אחרת, דרך הלוח הזמנים הקצוב ועד ההרכב הנרחב והמקצועי של הוועדה, הם שמאפשרים לה לקבל ביעילות החלטות רצויות ולהוציאן לפועל בזריזות ראויה לשבח.

עבור פרויקט ראשון לציון שמקודם על ידי הגוף הממשלתי “דירה להשכיר” ועיריית ראשון לציון מדובר בדחיפה חזקה ומהירה קדימה, מה שגורם למשקיעים של קבוצת רפאל נדל”ן לנהור לרכוש קרקעות בפרויקט.


לפרטים על הקרקע בראשון לציון צפון – ללחוץ פה

Similar Posts