לגזור ולשמור הצעדים שיש לבצע לפני השקעות נדלן בחו"ל

מספר צעדים פשוטים יכולים לעזור בעת חיפוש אחר השקעות נדל"ן באירופה ובארה"ב

מספר צעדים פשוטים יכולים לעזור בעת חיפוש אחר השקעות נדל"ן באירופה ובארה"ב. ישנן עסקאות נדל"ן המתרחשות בהיקף של מיליוני שקלים, לעומת עסקאות מצומצמות יותר המתאימות למשקיעים העצמאיים. לכל אחת מהעסקאות הללו מאפיינים אחרים, ולכן כדאי להכיר אותם מראש. בנוסף, המגוון העצום של השקעות נדל"ן במדינות מזרח ומערב אירופה וכמובן בארצות הברית יכול לבלבל גם את המתווכים המנוסים ביותר. בשנים האחרונות עלו לכותרות תהליכים כלכליים משמעותיים אשר השפיעו ישירות על שוק הנדל"ן. ההשלכות הן לא רק כמות גדולה יותר של השקעות פוטנציאליות אלא גם לבטים בקרב המשקיעים עצמם.

מאת: דוד רפאל

הכירו את המדינה בה אתם הולכים להשקיע

הצעד הבסיסי בדרך אל השקעת נדל"ן מוצלחת צריך להיות היכרות עם השוק ומדינת היעד. ניתן לעשות זאת באמצעות מנועי חיפוש פשוטים באינטרנט, ואפשר גם לפנות אל אנשי מקצוע. ההיסטוריה הכלכלית של המדינה וכמובן המגמות בתחום הנדל"ן הם חלק ממערך מידע אשר יכול להיות שווה הרבה מאוד כסף. לא כדאי לוותר על הכנת שיעורי בית מן הסוג הזה, בטח כאשר מדובר על השקעות הנערכות במדינה שהיא אינה מקום המגורים הטבעי של המשקיע.

הציבו מטרות והגדירו יעדים בהתאם לאופי שלכם

צעד נוסף שחשוב לבצע הוא להציב מטרות ויעדים. למרות שמדובר על פעולה אלמנטארית, רבים מבין משקיעי הנדל"ן אינם בוחנים זאת לעומק. המטרות עוזרות בהתמקדות בנכסי נדל"ן ספציפיים, וזאת לעומת השקעה מפוזרת ולא יעילה. כמו בכל סוג אחר של הרכב תיק השקעות, גם בנדל"ן האופי של המשקיע הוא פקטור מרכזי בצביון התשואה. משקיע הרפתקן יעדיף לקנות נכסי נדל"ן זולים באזורים בעלי פוטנציאל, לעומת משקיע סולידי אשר יעדיף ללכת על בטוח ולעיתים אפילו ישלם קצת יותר.

האם ואיך כדאי לערב אנשי מקצוע בתהליך ההשקעה?

אי אפשר להתייחס אל השקעות נדל"ן בחו"ל מבלי לגעת בעניין המקצועי. אמנם לא כל השקעה מחייבת מעורבות של עורך דין, מנהל חשבונות או מתווך, אך לעיתים אלו האנשים שיכולים לעשות את ההבדל. חוקי המס במדינות השונות וטפסי הבירוקרטיה אותם יש למלא עלולים להרחיק משקיעים אשר חוששים. הדרך להתגבר על כך היא להתייעץ עם גורם המכיר את התחום מקרוב. בכל הקשור אל נדל"ן כל שינוי בחוק יכול להוריד או להעלות את ערך הנכס במאות אחוזים. לסיכום, השקעה נבונה המלווה במידע אמין תמיד עדיפה על קבלת החלטות לא מושכלת.

דוד רפאל הוא יזם נדל"ן בעלים של קבוצת רפאל נדל"ן

Similar Posts