| |

עצות להשקעות נדל”ן

עצות עבור השקעות נדל”ן באירופה ובארה”ב מתייחסות אל מספר היבטים בסיסיים. יש להבחין בין נכסים הנרכשים מתיווך לבין נכסי נדל”ן בקנייה עצמאית, וכמו כן כדאי גם להתחשב באופי נכסי הנדל”ן הזמינים למשקיע הישראלי בארצות הברית מול נכסים בסדרי גודל דומים באירופה. לכל אחד מהפקטורים הללו יש משמעות הבאה לידי ביטוי בשווי הנכס, בתשואה הפוטנציאלית אותה ניתן להפיק ממנו וכמובן בגודל ההשקעה הנדרשת. המגוון הגדול של נכסי הנדל”ן בעולם אינו פוטר את המשקיעים מהצורך בחיפוש הדרך הטובה ביותר לרכוש נכס במחיר משתלם.

מאת: דוד רפאל

תיווך או באופן עצמאי?

העצה הראשונה להשקעות נדל”ן נבונות רלוונטית לשאלה האם לקנות נכס מתיווך או להעדיף את הרכישה העצמאית. אל שירותי מתווך מתלווים יתרונות רבים, כגון ניסיון, ידע ומקצועיות. מצד שני, לעיתים מלווה הפנייה אל מתווך בהוצאה כספית גדולה. הדרך להכריע היא לבצע שיקול מושכל בהתאם לתנאים הספציפיים. במידה ומדובר על רכישת נכס במדינה רחוקה בחוקיה אינכם בקיאים, ערבו איש מקצוע כמו מתווך או עורך דין. לעומת זאת, אם הנכס קרוב להשקעות אחרות שלכם במדינת היעד, נסו לבצע את תהליך ההשקעה לבדכם.

אופי הנכסדוד רפאל

עצה שנייה להגדלת סיכויי ההצלחה בהשקעות נדל”ן היא החלטה מוקדמת על ייעוד הנכס. במידה ומדובר על רכישת בית להשקעה יש צורך בבירוקרטיה של מילוי טפסים, עמידה בתקנות ובחובות משפטיות אחרות. מנגד, ייעוד הבית למגורים יחייב דגשים שונים עליהם יש לתת את הדעת. ככל שתקדימו להגדיר את ייעוד הנכס כך יהיה לכם קל יותר.

שאלת היעד

עצה מוכחת נוספת קשורה ליעד בו אתם מתכוונים להשקעה. בשנים האחרונות ישראלים רבים פונים אל עבר השקעה בארצות הברית ובמדינות מזרח אירופה, ובכל יום שעובר מתעוררות אופציות נוספות. על מנת ליהנות מההשקעה כדאי להכיר לא רק את השכונה בה ממוקם הנכס אלא גם את התמורות הכלכליות אשר חלו במדינה. חוקי מס הנקבעים על ידי משרדי ממשלה יכולים להשפיע גם ברמת המיקרו ובאים לידי ביטוי בצורה המובהקת ביותר בתחום הנדל”ן. אם אין לכם את הכלים לברר לגבי האופי הציבור של ההשקעה שלכם, אל תחששו לבקש ייעוץ.

התנהלות נכונה

לסיכום, השקעות נדל”ן הן חלק מעולם שלם של התנהלות פיננסית לטווח הארוך. על מנת להשקיע בנדל”ן אין די בזיהוי הנכס הנכון ויש להקצות משאבים מתאימים. רק צורת פעולה כזו מניבה תוצאה אשר בסופו של דבר מופיעות גם בשורת הרווחים.

דוד רפאל הוא יזם נדל”ן בעלים של רפאל א.ג יזמות בע”מ

Similar Posts