כתבה בדה מרקר. כותרת משקיעי נדל"ן מגלים את הרווחים בשוק השכירות

להשקיע בנדל"ן בארה"ב למטרות שכירות ורווח עתידי

כפי שפורסם בדה מרקר, תחום הדיור הוא אחד הסימנים הראשונים להתאוששות כלכלית. השקעה בנדל"ן יכולה להוביל לרווח נאה. המאמר נכתב ע"י – דוד רפאל יזמות נדל"ן בפרבריה המערביים של פיניקס אריזונה יש תנאים אידיאליים. בתים עם גינות מסודרות פרושים לאורך הרחוב, בחניות של חלק רכבי שטח ולחלק מינוואן משפחתי. בסוף הרחוב בית ספר יסודי. סטיב…

כפי שפורסם בדה מרקר, תחום הדיור הוא אחד הסימנים הראשונים להתאוששות כלכלית. השקעה בנדל"ן יכולה להוביל לרווח נאה.

המאמר נכתב ע"י – דוד רפאל יזמות נדל"ן

דוד רפאל

בפרבריה המערביים של פיניקס אריזונה יש תנאים אידיאליים. בתים עם גינות מסודרות פרושים לאורך הרחוב, בחניות של חלק רכבי שטח ולחלק מינוואן משפחתי. בסוף הרחוב בית ספר יסודי. סטיב שמיץ מסתכל סביבו והוא מרוצה ממה שהוא רואה. הוא רכש בית עם 4 חדרים ברחוב והבתים שסביבו דומים לשלו.

הבית הזה הוא רק אחד מתוך 1000 בתים שהחברה שלו רכשה ב-4 השנים האחרונות בפיניקס, קליפורניה ולאס וגאס. החברה רכשה את הבית ב"מכירה בחסר", בית שהמכירה נכפתה על בעליו כדי להימנע מעיקול, בפחות מחצי ממחיר השיא שהיה בשעתו כ-300 אלף דולר. השכירות שלו עומדת על 1300 דולר, כחצי מהסכום ששולם על המשכנתא.

השקעה כזו מסייעת לשוק הדיור האמריקאי לצאת מהמשבר. רכישות אלו הקטינו את מספר הבתים המעוקלים שעמדו ריקים. זה עורר לתחייה את הבינוי – התחלות בנייה של בתים ביוני היו ברמה הגבוהה ביותר מאז 2008, לאחר שעברו עלייה של 9% מדצמבר. בנוסף המניות של חברות שעוסקות בבנייה עלו. ברבעון השני למשל צמח התמ"ג האמריקאי בקצב של 1.5%. הדיור תרם לנתונים האלה.

תחום הדיור מסייע להתאוששות כלכלית. בזמן רכישת בתים קיים גידול בהוצאות נלוות. אבל חייבים לקחת בחשבון שגם עלייה בכמות האנשים שיש להם דירה בבעלותם היא תולדה של תקופות פריחה ושגשוג. עלייה במספר בעלי הבתים מ1995 מ65% ועד ל69% ב2006. מאז קיימת ירידה דרסטית ל63.3% עקב 2.8 מיליון בעלי בתים שנמצאים בהליכי עיקול. המספרים לא משקרים. 24% מכלל בעלי הבתים, כ11.3 מיליון בעלי בתים, נמצאים בחובות לבנקים של יותר מערך הבית.

דוד רפאל

בניסיון להתמודד עם המצב, רבים החליטו לעבור לשכירות. בין השנים 2005-2011 מספר בעלי הבתים ירד בחצי מיליון, מספר משקי הבית שהחזיקו דירה בבעלותם או שכרו אותה גדלו ב2.5 מיליון, משקי הבית ששכרו בית פרטי זינקו ב3.2 מיליון – עלייה של 27%.

על פי איגוד המתווכים הלאומי בארה"ב כ-30% ממכירות הבתים הן במזומן, עלייה של 10% מ2009. הרוכשים הם משקיעים קטנים שרוכשים את הנכס למטרות שכירות, עד אשר יוכלו למכור אותו ברווח.

פאולה היא אחת מהדיירות של שמיץ. היא ובעלה רכשו בית ב2007 אך המיתון הקשה פגע בהם ובתשלומי המשכנתא שלהם. על מנת להימנע מעיקול הם מכרו את הבית שלהם עבור שליש ממה ששילמו במקור.נס חג המולד שלהם הגיע בזכות שמיץ שהשאיר אותם כיום כשוכרים, כאשר הם משלמים שכ"ד כחצי מתשלום המשכנתא שלהם. למרות התנודות בשוק, 81% מהמבוגרים סבורים כי ההשקעה הטובה ביותר לטווח הארוך היא רכישת בית.

לסיכום, צריך לראות כי תקופות שבהם קיימת צניחה בשוק זהו זמן טוב לרכישת בתים למטרות השקעות והשכרה. כאשר השוק מתעורר לחיים ויש צמיחה כלכלית ישנן אפשרויות רבות למכירת הנכס ברווח גדול יותר.

מאמר זה הבוא ע"י – יזם הנדל"ן דוד רפאל

Similar Posts