ציור של מלון מיאמי להמחשה בלבד

קבוצת רפאל נדל"ן – המשקיעים במיאמי נאבקים על בתי המלון

בשבוע שעבר פורסם בדה מרקר כי נרשמה עלייה חדשה במחירי בתי המלון בעיר הדרומית של פלורידה לרמה גבוהה. נכתב על ידי דוד רפאל – רפאל נדל"ן עושה רושם כי משקיעי נדל"ן רבים נוהרים למיאמי ביץ' ולנסות לזכות בחלק בחתיכה משוק התיירות הפורח תוך ניסיון הרחבה או רכישת השקעות בהיצע המוגבל ממילא של בתי מלון. גורמים רבים…

בשבוע שעבר פורסם בדה מרקר כי נרשמה עלייה חדשה במחירי בתי המלון בעיר הדרומית של פלורידה לרמה גבוהה.
נכתב על ידי דוד רפאל – רפאל נדל"ן
עושה רושם כי משקיעי נדל"ן רבים נוהרים למיאמי ביץ' ולנסות לזכות בחלק בחתיכה משוק התיירות הפורח תוך ניסיון הרחבה או רכישת השקעות בהיצע המוגבל ממילא של בתי מלון. גורמים רבים מקשים על בנייה חדשה באזור וכעת נעצר הפיתוח באזור.
משקיעי נדל"ן רוכשים את אחד מבתי המלון אשר קיימים בעיר ומשקמים אותו על מנת להגדיל את השווי ולייקר את השהייה בו. המכרזים כיום חזרו להיות תחרותיים לאחר שספגו מכה במיתון של 2008 ומלונות רבים באזור עברו שיפוץ.
מתגברים על המיתון
המיתון לא השפיע לאורך זמן על התיירות במיאמי ביץ'. בשנת 2008 מספר המבקרים ירד מתחת ל-5 מיליון, אך עד תום 2009 המספר השנתי עלה לכמעט 5.5 מיליון, נתון שעולה על המספרים של 2007, טרם המשבר בארה"ב. עד סוף שנת 2011 טיפס מספר המבקרים מעבר ל5.5 מיליון איש.
תפוסת בתי המלון הגיעה בתשעת החודשים הראשונים של 2012 לשיא של 12 שנה – 75.9%. מהנתונים האלו נהנו בתי המלון, המסעדות, מועדוני לילה והחנויות בעיר.  רק באושן דרייב לבדה זינקו ההכנסות לחדר מלון ל63 דולר ב2011, זינוק של 25% לעומת 2010. זה היה גידול מרשים בהכנסות אושן דרייב.

דוד רפאל
דוד רפאל – רכישת נדל"ן במלונות במיאמי מתוך דה מרקר

מזהים התעוררות
משקיעי נדל"ן עירניים זיהו את ההתאוששות הכלכלית בשנת 2010 והתחרות הרבה במכרזים החזירה מחירים לרמות גבוהות – כמו שלפני המשבר. בית מלון משופץ הממוקם בצד אחד מהכבישים העיקריים של מיאמי ביץ' יימכר בסכומים של בין 500 ל900 אלף דולר לחדר כאשר בתי מלון שעדיין לא עברו שיפוץ יימכרו בסכום של כרבע מיליון דולר לחדר, אך יש לקחת בחשבון כי הם יידרשו השקעה רצינית.
מלון הדלאנו המכיל 194 חדרים בקולינס אווניו עשוי להימכר במחיר של 900 אלף דולר לחדר. מלונות בוטיק עם רמה גבוהה גובים מחירים בהתאם די שולטים במיאמי ביץ'. זה דורש מבתי המלון הגדולים לספק שירות טוב יותר כדי להוות תחרות על הלקוחות. מתוך 19 אלף חדרי המלון בעיר, כ-15 אלף נמצאים בבתי מלון של פחות מ200 חדרים. לא קיים סיכון ממשי ליצירת בועה במיאמי ביץ'. משקיעים בבתי המלון רוכשים כיום במזומן ולא במסגרת הלוואות, רובם משפצים את המלון לאחר רכישתו וכך מקלים על יצירת רווח לאורך זמן עו בזמן מכירה נוספת.
דוד רפאל – דוד רפאל הוא יזם נדל"ן בעלים של קבוצת רפאל נדלן

אתר הבית: http://www.refaelnadlan.co.il

Similar Posts