| |

כיצד הקרקעות החקלאיות יצילו את הנדל”ן באשדוד?

מתחילת שנת 2012 אשדוד רשמה את הירידה הגדולה ביותר בארץ בשיעור התחלות הבניה – כ- 43.5%. הסיבות לכך, על פי כתבה שפורסמה באתר Ashdodnet היא היצע נמוך לדירות קטנות ועיכובים בקבלת היתרים לבניה שנמצאים בהמתנה.

 
מאת: רפאל נדלן – מערכת האינטרנט

רפאל נדלן
המשולש החקלאי באשדוד – תצלום אווירי

הירידה נרשמה בהשוואה לשנת 2011 והצביעו על התחלת בניה של 480 יחידות בלבד לעומת כמעט 900 בשנת 2011. גם בבאר שבע, פתח תקווה, ירושלים וראשון לציון נרשמו ירידות ולמעשה, הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, הציגה נתונים נמוכים ביותר של התחלות בנייה בכל רחבי הארץ מאז 2009.
מומחים בתחום הנדל”ן מסבירים כי עקב הביקושים הרבים וההיצע המוגבל של הדירות החדשות, נרשמה ירידה במחירי הדירות הגבוהים. כמו כן, קיים היצע מוגבל לדירות לזוגות צעירים והרזרבות של הקרקעות אוזלות. משום כך, יהיה נכון אם הרשות והמדינה יפשירו בדחיפות קרקעות נוספות לבנייה כגון במשולש החקלאי, אשר יכול להציע אלפי יחידות דיור במחירים אטרקטיביים.

קבוצת רפאל , בראשות דוד רפאל, לא משווקת קרקעות באשדוד

למרות האמור לעיל, קבוצת רפאל נדלן, בראשות דוד רפאל, לא משווקת קרקעות באשדוד מפני שכרגע קיימת התנגדות עזה מצד המדינה וגורמים ממשלתיים לפיתוח בנייה באיזור. בנוסף לאלו, במקום קיימות אנטנות של חברת אלתא, מה שמקשה עוד יותר על מתן האישורים לבנייה. גם אם הקשיים הללו יפתרו, ייקחו עוד כ-15-20 שנה להתחלת בנייה מפני שיש לעבור את כל השלבים הבירוקרטיים-מונציפיאלים.
לקבוצת רפאל יש קרקעות באזור אבל היא לא משווקת אותן מהסיבות האלו.

Similar Posts