נדל”ן בארה”ב: בתים שנפגעו מהסופה סנדי נמכרים בהנחות גדולות

הסופה סנדי שהשתוללה בסיום 2012 אמנם פגעה בנכסים, אך יצרה הזדמנויות מעניינות לרכישה בהנחות של 10% בלונג איילנד ועד 60% בקווינס.
נכתב על ידי דוד רפאל

דוד רפאל - מכירת דירות בקווינס
דוד רפאל – מכירת דירות בקווינס

בכלכליסט מפורסם כי בעקבות הסופה סנדי  שהכתה בחוף המזרחי בארה”ב ירדו מחירי הבתים בצורה משמעותית. למעשה, בתים יוקרתיים בלונג איילנד או ג’רזי שור רשמו ירידה של 10% ואילו בתים בסטטן איילנד או קווינס רשמו ירידה של 60%. חלק מהבתים חייבים לעבור שיפוץ ואת חלקם יש לבנות מחדש. בנוסף, חוסר הוודאות לגבי הצפות עתידיות מעלה את שיעור הביטוח.
הסופה שהשתוללה שינתה לגמרי את אופי מכירת הנדל”ן. הרוכשים מתעניינים בראש ובראשונה בגובה הבניינים יחסית לים. אך על אף נזקי הסופה, לא נרשמת בריחת תושבים מהשכונות הפגועות. למעשה, מספר הבתים שהועמדו למכירה בינואר באזורים שנפגעו מהסופה היה נמוך בשיעור של 2% לעומת שנה קודם לכן. ייתכן ומרבית בעלי הנכסים העדיפו לבנות את הבתים מחדש, או שעדיין לא גיבשו החלטה. להערכת סוכני הנדל”ן לקראת עונת המכירות באביב יעלה מספר הבתים אשר יועמדו למכירה.
מבין הבתים שהועמדו למכירה בעת האחרונה נמצא נכסים הרוסים שפונים לים ונמכרים בעיקר בגלל הקרקע עליה הם נמצאים ובתים שהוצפו ואיש לא טרח לייבש אותם. חלק מהמוכרים מעדיפים שלא להתחיל תהליך של שיקום בית שספג נזק כבד ואילו אחרים הם אנשים מבוגרים שמעדיפים לעבור לבית נוח יותר עבורם. לחלק מהמוכרים לא היה ביטוח נגד הצפות.
מבחינת ירידת המחירים ניתן לראות כי מתווכת מנסה למכור בית לבנים עם שישה חדרים שנבנה בשנות ה-40, הבית ספג פגיעה קשה בסופה ויש להרוס חלק ממנו. המחיר כעת הוא 3 מיליון דולר, אך מדובר בהנחה משמעותית ממחירו המקורי שעומד על 4.25 מיליון דולר. דוגמה נוספת היא של בית עם 3 חדרים המשקיף על המפרץ. הבית נבנה בשנות ה-30 ואם לפני הסופה ניסתה למכור אותו בעלת הבית במחיר של 665 אלף דולר, לאחר שהוצפה הקומה הראשונה בסופה מחירו עומד על 550 אלף דולר, הנחה של 17%.
דוד רפאל – דוד רפאל הוא יזם נדל”ן בעלים של רפאל א.ג יזמות בע”מ .
כתובת:רחוב שהם 5, בנין פז 1 מתחם הבורסה, רמת גן, קומה 19.
טל.: 8058*
פקס: 073-7055777
אתר הבית: http://www.refaelnadlan.co.il

Similar Posts

2 Comments

Comments are closed.