קבוצת אנשים מניפים יד להמחשה בלבד

קבוצת רכישה – רעיון כדאי ומשתלם

הסיבות להצטרף לקבוצת רכישה הן רבות וטובות. היתרונות של הצטרפות לקבוצת רכישה הם רבים, ורבים מעוניינים להצטרף בימים אלה לקבוצות רכישה מסוגים שונים. שיטת הקבוצות לרכישה כבר תפסה תאוצה רצינית וכיום יותר ויותר אנשים מצטרפים או מקימים קבוצות רכישה. מאת: דוד רפאל מה ניתן להשיג עם קבוצת רכישה ? אין ספק כי רכישת דירה עם…

הסיבות להצטרף לקבוצת רכישה הן רבות וטובות. היתרונות של הצטרפות לקבוצת רכישה הם רבים, ורבים מעוניינים להצטרף בימים אלה לקבוצות רכישה מסוגים שונים. שיטת הקבוצות לרכישה כבר תפסה תאוצה רצינית וכיום יותר ויותר אנשים מצטרפים או מקימים קבוצות רכישה.

מאת: דוד רפאל

מה ניתן להשיג עם קבוצת רכישה ?

אין ספק כי רכישת דירה עם קבוצת רכישה היא הרבה יותר משתלמת מאשר רכישת דירה אצל קבלן.יש הבדל ענק במחיר וגם ביכולת השליטה שלכם על תהליך הבנייה והצורה הסופית של הבניין והדירה גם מבפנים וגם מבחוץ. החיסכון בעלויות הדירה מהווה את המניע העיקרי לכל המצטרפים לקבוצת רכישה, אבל גם הפרמטרים האחרים לא פחות חשובים.

דוד רפאל

החיסכון הכספי עם קבוצת רכישה

החיסכון הכספי נובע מכמה מרכיבים:

  • פטור מתשלום מע"מ על רכישת הקרקע – כארגון של אנשים פרטיים תהיו פטורים מתשלום מע"מ על רכישת הקרקע. סכום שאותו הקבלן יתבקש לשלם על פי החוק שאותו הוא מגלגל על רוכש הדירה.
  • חיסכון בתשלום מס רכישה – כשקבלן רוכש קרקע לבנייה הוא מס רכישה גם על הקרקע וגם על הבנייה עצמה. קבוצת רכישה פרטית תשלם מס רכישה רק על הקרקע ותהיה פטורה מתשלום זה על הבנייה עצמה.
  • קיזוז ריווחי הקבלן – קבלן הבונה בניין למטרות רווח כלכלי מחשב במחיר הדירה את הרווח שלו. רווח זה מגיע לסכומים גבוהים שאתם חוסכים כאשר אתם מתארגנים בקבוצת רכישה מכיוון שהגוף שלכם מיועד להיטיב איתכם ולא אם הקבלן.
  • חיסכון בריבית על הלוואות מהבנק – קבוצה של אנשים פרטיים תוכל להשיג מימון זול יותר בבנק להתחלת הפרויקט מאשר קבלן. אחוזי הריבית על ההלוואה בבנק יהיו קטנים יותר והחיסכון כולו שלכם.

אין ספק כי רכישת דירה בצורה של קבוצת רכישה עדיפה על רכישת דירה מקבלן אבל יש לשים לב לכמה דברים חשובים טרם ההצטרפות והיציאה המשותפת לדרך

דברים שיש לקחת בחשבון כשמצטרפים לקבוצת רכישה

כל גוף המארגן אנשים רבים בתוכו צפוי לחיכוכים בין חברי הקבוצה. זהו טבעם של דברים. לא כל האנשים מסתדרים עם כולם ולעיתים מתגלים חילוקי דעות משמעותיים בנוגע לפרויקט וניהולו. לכן, לפני היציאה לדרך יש לבדוק היטב אם מי נכנסים לסירה הזו והאם אנשים אלה רצויים לי כשותפים לפרויקט וכשכנים בבניין. אפשרות ההוזלה של עלות הדירה בין 20 ל 30 אחוז מאד קוסמת לאנשים רבים אבל היחסים בין חברי הקבוצה חייבים להישאר טובים לאורך הדרך כולה, שאם לא, המצב עלול להפוך מאד בעייתי ולא נעים.

דוד רפאל הוא יזם נדל"ן בעלים של קבוצת רפאל נדל"ן 

Similar Posts