| |

איתור חברת ניהול עבור השקעות נדלן בחו”ל

השוואת מחירים של השקעות נדל”ן באירופה ובארה”ב יכולה לעזור לצורך קבלת החלטה נכונה. ההשוואה מבוססת לא רק על ערך הנכס לבדו, אלא נוגעת גם בנושאים כמו שירותי האיתור. חשוב לזכור כי בכל הקשור אל השקעות נדל”ן באירופה ובארה”ב המחיר הסופי מתבסס על שיקולים רבים. התחייבויות המס והתחזוקה השוטפת של הנכסים יכולים להשפיע על התשואה המתקבלת בסוף כל חודש, ולכן כדאי לבדוק זאת מראש. ניתן לקבל הצעות מחיר מחברות שונות המציעות שירותים מן הסוג הזה ורק לאחר מכן לגבש את האסטרטגיה העסקית.

דוד רפאל

הכותב הוא דוד רפאל

היתרון של השוואת מחירים

הירידה בערכו של מטבע החוץ הביאה לתנועה מאסיבית של משקיעים ישראלים בנכסי נדל”ן בחו”ל. תהליך זה הגיע לשיאו בשנת 2007, עם פרוץ המשבר הכלכלי בארצות הברית, אך ניתן לזהות את ניצניו כבר מוקדם יותר. יש להתייחס אל נדל”ן בחו”ל לא רק מבחינת הכלכלה האמריקאית אלא להתחשב גם באפשרויות הקיימות באירופה. מטרתה של השוואת המחירים של הצעות הנדל”ן היא לעשות סדר ולספק למשקיע את הכלים הדרושים.
אילו גורמים משפיעים על מחירי הנדל”ן בישראל?

שירות אדיב

בעת ביצוע השוואת מחירי השקעות נדל”ן בחו”ל חשוב לשים דגש על עניין השירות. רבים המשקיעים בחו”ל אינם מודעים לכל התהליך הבירוקרטי שיצטרכו לעבור, ולכן מתמודדים עימו בצורה שגויה. בעת קבלת הצעת מחיר מחברה בישראל כדאי לברר את הפרטים הללו ולהעמיד דרישות ותנאים ברורים. זכרו כי בעת ניהול נכסי נדל”ן מרחוק יש צורך באנשי מקצוע אשר ילוו את התהליך. שירות אדיב והוגן בא לידי ביטוי גם בהיבט הכלכלי ולמעשה משחרר את המשקיע מדאגות מיותרות. נותני שירותים בתחום של השקעות נדל”ן באירופה ובארה”ב מפוזרים בכל רחבי הארץ. למרות שמשקיעים בנכסי נדל”ן בחו”ל מתאפיינים בדינאמיות רבה, בחירה בחברת ניהול הממוקמת בעיר הקרובה אל המשקיע היא יתרון משמעותי. על מנת לעשות זאת ניתן להיכנס לאתרי אינטרנט מהימנים ולקבל המלצות ממשקיעים אחרים. זכרו כי אין תחליף לניסיון ולידע של חברה המתמחה בתחום של השקעות נדל”ן בחו”ל.

הפעילו שיקול דעת

לסיכום, ההבדלים הרבים בין נכסים בחו”ל לבין נכסים בישראל מוכרים לכל משקיע המתעניין בתחום הנדל”ן. סעיפי החוק השונים והמנטאליות הזרה עלולים לפגוע באטרקטיביות ההשקעה, ולעיתים ניתן למנוע זאת בעזרת מעורבות של חברת ניהול או אחזקה מקומית. אף על פי כן, ישנם מקרים בהם דווקא ההשקעה העצמאית מתגלה כפיתרון האידיאלי. בדקו את מאזנכם האובייקטיבי והפעילו שיקול דעת מתאים.

דוד רפאל הוא יזם נדל”ן בעלים של רפאל א.ג יזמות בע”מ

Similar Posts